ANA MENÜ

Futbol Yorumları

Bu sayfamızda sizlere rehber olabilecek futbol yorumlarına yer verdik. Genel lig değerlendirmeleri, takımların gidişatı, bomba maçlar hakkında ki yorumlarımızı burda bulabilirsiniz. Bu sayfada en güncel futbol yorumumuz olacak. Diğer futbol yorumlarımız için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz :

Sezon Başı Lig Analizimiz / Yeni sezonun transferleri / Trabzon Anorthosis Felaketi / Basketbol Ligi Fikstürü

KAMİKAZE!!!

Büyük derbinin sonucu belli oldu: FB 4 - GS 0. Yanlış anlamayın, GS Galatasaray'ın değil, Gerets'in GS'si. Çünkü bu ağır mağlubiyeti Galatasaray değil intihar eden Eric Gerets aldı. Evet, ben de mağlubiyetin faturasını Gerets'e çıkarmakta sakınca görmüyorum, çünkü ortada başka suçlu göremiyorum. Gerets, her ne kadar ''Çıkardığım takımda yanlışlık görmüyorum'' dese de kendi içinden suçlunun ta kendisi olduğunu itiraf etmiş olmalı ki bir başka cümlesinde ''Sorumluluk teknik heyetindir'' diyerek suçu üstüne aldı. Yaptığı yanlışlıkları saymaya kalkarsak bu yazıya bu köşe yetmez herhalde. Fenerbahçe ile yapılan kupa maçının ilk raundunda kaleyi Aykut'a teslim etmenin faturasını alınan mağlubiyetle ödediğini çok çabuk unutmuş olmalı ki yine gençlik aşısı için bir başka Fenerbahçe maçını seçti. Fakat bu sefer faturada yazan sıradan bir mağlubiyet değildi: 4 farklı bir hezimet, bu sezon kaybedilen üçüncü Fenerbahçe maçı, taraftarın ona olan güveni ve büyük bir ihtimalle de şampiyonluk. Eğer Galatasaray bu gençleri bu maçla hakikaten kazandı ise bu fatura hiç önemli değil. Ama bence tam aksine Uğur ve Ferhat eleştiri oklarına hedef oldu ve kendilerine olan güvenleri sarsıldı. Gerets'in bir başka yanlışı ise haftalardır formda olan ve hakkında ''O bizim maestromuz'' dediği İliç'i yanında oturtması ve iki ön liberoyla oynamasıydı. Bunun yanlış olduğu ta maçın başında, 12. dakikada Appiah tarafından ispat edildi. 'Siyah Boğa' bu iki ön liberonun belini kırarak topu ağlarla buluşturdu. İki ön libero ile bol top kazanma fikri ilk bakışta belki doğru bir fikir gibi gözüküyor. Ama bu tür maçlarda topun sizin ayağınızda kalması da en az top kazanmanız kadar önemlidir. Saidou ile Cihan'ın da ayaklarında top tutamadığı ve topu iyi kullanamadıkları düşünülünce Gerets'in bu ilginç kararı da yanlış kapıya çıktı. Saidou'nun atılmasından sonra maça iki ön libero ile başlayan Galatasaray'ın ön liberosuz kalmasına İliç'ten yarım ön libero yarım ofansif orta saha oyuncusu yaratma önlemi alması Gerets'in dahiyane (!) fikirlerinden bir tanesiydi. Eğer Gerets seneye de Galatasaray'ın başında kalacaksa birilerinin ona Fenerbahçe maçlarının sıradan derbilerden biri olmadığını, bu maçlarda en küçük hataların bile affedilmeyeceğini ve ezeli rakipten bir senede alınan 3 mağlubiyetten sonra elde edilecek bir şampiyonluğun bile değerini önemli oranda yitireceği defalarca ve bıkmadan anlatmalıdır.

Daum ve Fenerbahçe teknik heyeti geçen haftaki yenilginin tek nedeninin maça iyi motive olamamak olduğunu fark etmiş olmalı ki bu hafta tüm motivasyonlarını bu maça vermişler. Zaten Fenerbahçe'nin Galatasaray maçına motive olamaması gibi bir durum da bugüne kadar hiç görülmedi. Geçen hafta hezimete uğrayan Fenerbahçe içinde olduğu kötü durumdan her zaman olduğu gibi bir Galatasaray maçı ile kurtuldu. Maçın yıldızlarından olan Daum belki de Fenerbahçe kariyerindeki en doğru kararlarından birini vererek Anelka'yı yedek soyundurdu ve en doğru zamanda maça aldı. Gerets'i cesur yürek yapan medyanın korkak ilan ettiği Daum, Nobre'nin sakatlanması sonrası maçı kontrol altında tutmak adına bir orta alan oyuncusu sokması beklenirken Anelka'yı oyuna aldı ve maçı şova dönüştürmek istedi. Anelka da Daum'un bu isteğini kırmadı ve attığı gol ve yaptığı çalım şovlarla Galatasaraylıları ağlamaklı hale getirdi, başta Daum ve Aziz Yıldırım olmak üzere tüm Fenerbahçelileri mest etti. Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti, yöneticileri ve taraftarı ile bu maça eksiksiz hazırlanmıştı ve bu hazırlığının karşılığını umduğundan çok çok daha kolay gelen farklı bir galibiyetle aldı. Yapılan tek yanlışlık ise Fenerbahçe taraftarının Galatasaray aleyhine küfürlü bir pankart açması ve yöneticilerin buna göz yummasıydı. Neticede Fenerbahçe maçı kazandı ve şampiyonluk yolunda bir ''koca ayak'' adımı attı. Derbiye kadar %35 olan şampiyonluk şansını derbiden sonra (benim gözümde) %90'a çıkardı. Taraftarlar da şampiyonluk kutlamalarına ufak ufak başladı. Yanılıp yanılmadıklarını kalan üç maç gösterecek. En az dünkü maç kadar heyecanlı maçların oynanması dileğiyle.

MENDERES

 

 
copyright 2003-2005 BahisBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır